אבני אסטרטגיה

מפוטנציאל למימוש

אופטימיזציה של מערכי שיווק ומכירה

אופטימיזציה של מערכי שיווק ומכירה

השיווק תמיד מתחיל בזיהוי ובהבנת הצורך של לקוח ובמתן מענה לצורך זה.

לקוח קונה מוצר או רוכש שירות מפני שזה עונה לו על צורך כלשהו. הוא ניגש לבצע רכישה עם העדפות מוקדמות ועם אפשרות לבחור בין אלטרנטיבות. השאלה היא מה יגרום לו לרכוש את המוצר או את השירות המוצע לו?

הבחירה שלו באלטרנטיבה אחת מתוך ההיצע הפרוס לפניו יכולה להיות פונקציה של מחיר, מיתוג, נוחות, איכות, זמינות, חדשנות וכן הלאה. ועל כן ההיכרות של הארגון עם הצרכים של הלקוח ועם העדפותיו המשתנות, היא קריטית כאשר מגבשים אסטרטגיה שיווקית.

נגזרות של האסטרטגיה השיווקית הן:  הגדרה של תמהיל המוצרים והתאמתם לקהלי היעד, התמחור, ההפצה, הקמפיינים השיווקים, המיתוג. כל אלה נשענים על היכולת לאמוד את הביקוש למוצר או לשירות המוצע ועל בחינת הרווחיות הפעולות הכרוכות במענה לביקוש. בסופו של יום נרצה כי תהליך המכירה יניב תשואה חיובית לארגון.

גם כאשר גובשה אסטרטגיה שיווקית והוגדרו הפעולות לביצוע, הארגון חייב לשאול את עצמו האם הוא מגיב מהר לשינויים? האם ישנן הזדמנויות לא מנוצלות? האם הקמפיינים השיווקיים שהוא עושה הם יעילים מספיק? האם כל מחלקות הארגון ערוכות לתזמר יחד? האם תהליך המכירה הוא יעיל? האם הלידים שמגיעים הם איכותיים?

ולבסוף, גם כאשר נסגרה העסקה ובוצעה מכירה, האם כאן מסתיים הקשר עם הלקוח? האם לא חשוב לדעת מהן ציפיות הלקוח לאחר הקנייה? האם לא נרצה לדעת שהלקוח שבע רצון? האם לא נצפה שהוא ימליץ עלינו ברשתות החברתיות שלו?

כיצד AVNI אסטרטגיה מסייעת?

  • אנחנו בוחנים את תמהיל המוצרים/שירותים שמציע הארגון.
  • עוזרים לחדד ולהגדיר את קהלי היעד על ידי הבנת הצרכים והמענים ומסייעים לאתר קהלים חדשים או שימושים חדשים למוצר.
  • אנחנו עוזרים לייעל את ערוצי ההפצה,
  • עוזרים לייעל את פעולות הקד"מ והמיתוג.
  • אנחנו מסייעים למקסם רווחיות וגורמים לכל המעטפת בארגון לתזמר יחד – למנהלי המוצרים, למנהלי השיווק והמכירות, מנהלי הלקוחות והמפיצים.

בסופו של דבר נרצה לבחון כי ההחזר על ההשקעה הוא אופטימלי בראייה כלל ארגונית.

Post navigation